Trauma i uzależnienie to przyjaciele

Trauma i uzależnienie

Podszedł do niej od tyłu. Zupełnie się nie spodziewała. Szła parkową alejką i schylała się po kasztany. Zawsze zbierała dużo i wsypywała do skrzyni na pościel pod łóżkiem. Babcia powiedziała jej, że to bardzo zdrowe.

Zatkał jej usta dłonią w skórzanej rękawiczce. Zapamiętała zapach tej rękawiczki i taniej męskiej wody kolońskiej i konserwy rybnej, którą pachniało mu z ust, kiedy ją gwałcił.

Od tamtej pory miała mdłości, kiedy czuła zapach ryb, nie mogła mieć skórzanych torebek i rękawiczek i panicznie bała się męskiego dotyku. Bała się.

Ten strach paraliżował ją, ale nie sparaliżował jej serca.  Zakochała się na trzecim roku studiów w koledze z grupy. Z wzajemnością. Uwielbiała z nim rozmawiać, nienawidziła go dotykać. Ale on tego od niej bardzo oczekiwał. Był cierpliwy, uszanował te jej brednie o czystości przedmałżeńskiej i oświadczył się. Na własnym weselu upiła się tak, że nie potrafiła dojść na własnych nogach do pokoju hotelowego… Jej świeżo upieczony mąż położył ją w łóżku, przebrał, a rano przyniósł sok wyciśnięty z pomarańczy. Zagryzła zęby. Potem długo płakała w łazience.

Za każdym razem, kiedy czuła, że mąż będzie się do niej zbliżał pociągała prosto z butelki duży łyk czystej wódki. Trochę ją to rozluźniało. Potem urodziła trójkę dzieci. I nawet się nie obejrzała, kiedy łyk zamienił się w dwa, trzy, cztery łyki… Pół butelki, całą… Nie spostrzegła się, kiedy zaczęła sięgać po alkohol codziennie, kilka razy dziennie, nie tylko przed seksem. Seksu już nie było.

Kiedyś przyszła do domu i zobaczyła męża, który siedzi przy stole zastawionym pustymi butelkami i płacze. Zawiózł ją do ośrodka…. To tam się dowiedziała, że nieprzepracowana trauma usłała jej drogę do alkoholizmu.

Strony: 1 2 3

Komentarze

Opublikowany w Alkoholizm, Blog | Możliwość komentowania Trauma i uzależnienie to przyjaciele została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Leżała w pokoju gościnnym zwinięta w embrion, otulona szczelnie kocem i obłożona poduszkami. Jak w kokonie. Chociaż na zewnątrz było…

28 lipca, 2021
alkoholik
Alkoholiku, kacie, oprawco… Nie wierzysz jej że odejdzie

Nie wierzysz jej prawda? Nie wierzysz, że odejdzie kiedykolwiek. Możesz bezkarnie robić co chcesz. Tyle razy ci wybaczała.

27 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Złość!!!! Usiadła na fotelu nie zdejmując płaszcza i czapki. Wyglądała na wyczerpaną. Po policzkach płynęły jej łzy, rozmazując czarny tusz…

27 lipca, 2021
współuzależnienie
Czy wiesz co to jest współuzależnienie?

Czy wiesz co to jest współuzależnienie? Myślisz pewnie, że towarzyszenie pijakowi w jego libacjach. Picie z nim na równi…. Ale…

26 lipca, 2021