Hipnoza

hipnoza

Hipnoza metod terapii zaburzeń

Jedną z metod terapii zaburzeń psychicznych jest zastosowanie hipnozy. Hipnoza otwiera drzwi do podświadomego umysłu, co umożliwia dokonanie zmian w naszym sposobie myślenia i działania.

Hipnoza sugestywna

Hipnoza sugestywna polega na wprowadzeniu do podświadomości pacjenta jakiejś myśli. Gdy świadomość pacjenta powraca, podświadomość ciągle przechowuje wprowadzoną myśl i dzięki temu pacjent działa zgodnie z zakodowanymi podczas terapii wskazówkami. Przykładem może być rzucenie palenia. Hipnoterapeuta koduje w podświadomości pacjenta stwierdzenie, że palenie papierosów powoduje mdłości. Po zakończeniu hipnozy na samą myśl o paleniu u zahipnotyzowanego pojawiają się mdłości.

Hipnoza relaksacyjna

Hipnoza jest tym stanem świadomości podobnym do snu, stanem głębokiego relaksu. Hipnoza relaksacyjna jest jedną z metod radzenia sobie ze stresem i osiągnięciem harmonii i równowagi wewnętrznej.

Hipnoza energetyczna

Hipnoza energetyczna polega na wykorzystaniu energetyki ciała hipnotyzera, wpływając na myśli, uczucia czy stan umysłu podczas hipnozy. Pozwala ona na wprowadzenie kogoś w hipnozę bez używania słów, a jedynie za pomocą przekazywania energii.

Hipnoza regresyjna

Hipnoza regresyjna polega na wyprowadzeniu pacjenta w stan, który pozawala na przypomnienie sobie wydarzeń, myśli, uczuć z przeszłości. Hipnoza regresyjna jest stosowana do rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w wydarzeniach z dzieciństwa.

Ośrodek Life
Skontaktuj się z nami
Czym się zajmujemy?

Zobacz inne metody terapeutyczne