Przywracanie równowagi psychicznej

Przywracanie równowagi psychicznej

Równowaga psychiczna

Równowaga psychiczna to harmonia pomiędzy osobowością, wewnętrznym spokojem i zdrowiem. Niestety czasy w jakich żyjemy sprawiają, że coraz częściej mamy złe samopoczucie, depresje, popadamy w nałogi. Jest to zasługa przede wszystkim stresu, niepokoju, utraty poczucia bezpieczeństwa, które zakłócają równowagę psychiczną.

Najczęściej są to tylko przejściowe problemy, ale jeśli dłuższy czas czujemy się zmęczeni i przytłoczeni, warto zwrócić się o pomoc i zadbać o przywrócenie równowagi psychicznej.


Równowaga psychiczna

Niektóre objawy zachwiania równowagi psychicznej

 • Długotrwałe problemy z zasypianiem
 • Niepokój wewnętrzny
 • Łatwa irytacja
 • Brak energii i chęci do pracy
 • Brak zadowolenia

Powrót do równowagi psychicznej

Przywracanie równowagi psychicznej to proces, który pozwala nam odzyskać wewnętrzną harmonię i spokój w sytuacjach, które nas zdezorientowały i zaburzyły nasze emocje. Niezależnie od przyczyny naszych problemów emocjonalnych, istnieją różne sposoby, które mogą nam pomóc w przywróceniu równowagi psychicznej. Oto kilka z nich:

 • Radzenie sobie ze stresem
  Stres jest jednym z najczęstszych czynników wpływających na nasze zdrowie psychiczne. Z tego powodu ważne jest, aby nauczyć się radzenia sobie ze stresem. Można to osiągnąć poprzez techniki relaksacyjne, medytację, aktywność fizyczną, rozwiązanie problemów i inne sposoby.
 • Wsparcie emocjonalne
  Rozmowa z rodziną, przyjaciółmi, a nawet psychoterapia, może pomóc w przetrwaniu trudnych chwil i poprawić nasze samopoczucie. Dostarczenie wsparcia emocjonalnego jest kluczowe w procesie przywracania równowagi psychicznej.
 • Zdrowy styl życia
  Zdrowy styl życia, który obejmuje zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i odpowiednią ilość snu, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego. Odpowiednie nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna i regularny sen pomagają nam utrzymać równowagę psychiczną i przeciwdziałać problemom emocjonalnym.
 • Praca nas swoimi myślami
  Negatywne myśli często prowadzą do negatywnych emocji i zaburzają równowagę psychiczną. Praca nad swoimi myślami, na przykład poprzez pozytywne myślenie, afirmacje, czy techniki zmiany myślenia, może pomóc w zmniejszeniu poziomu lęku i depresji oraz poprawić ogólne samopoczucie.
 • Poszukiwanie pomocy profesjonalnej
  Jeśli nasze problemy emocjonalne są poważne lub przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu, warto poszukać pomocy u specjalisty, takiego jak psycholog czy psychiatra. Terapia może pomóc w zmniejszeniu objawów problemów emocjonalnych, a nawet pomóc w całkowitym wyleczeniu.

Nasi terapeuci poprzez naukę technik wspierających wymienione obszary życiowe pomagają odzyskać równowagę wewnętrzną. Praca terapeutyczna w naszym ośrodku opiera się na zaufaniu, zrozumieniu i wieloletnim doświadczeniu.

Wiemy jak Ci pomóc.

Pierwszym etapem zawsze jest wizyta konsultacyjna

Podczas konsultacji terapeuta ustala wstępną diagnozę oraz plan działania. Wiemy jak Ci pomóc.


  Ośrodek Life
  Skontaktuj się z nami
  Czym się zajmujemy?
  Zobacz inne terapie