Pomoc dla rodzin osób uzależnionych

Pomoc dla rodzin osób uzależnionych

Rodzina to najbliższe otoczenie człowieka. To od niej zależy jacy jesteśmy, jak funkcjonujemy, jak radzimy sobie z kłopotami i trudnościami życia codziennego. Kontakty z najbliższymi wpływają na nasze odczucia i emocje, na to jak sobie z nimi radzimy.

Bardzo często źródłem problemów jest właśnie sytuacja rodzinna. Warto wtedy poddać się psychoterapii rodzinnej w renomowanym ośrodku pomocy psychologicznej.

Pomoc wykwalifikowanego i doświadczonego psychoterapeuty rodzinnego w naszym ośrodku pomocy psychologicznej polega na pracy z rodziną tak, aby zrozumieć emocje i relacje między bliskimi sobie ludźmi oraz wyjaśnić wszystkie konflikty i zaszłości.

Pomożemy Tobie i Twojej rodzinie

Często, najbliższe osoby nie potrafią lub nie chcą ze sobą rozmawiać – prowadzi to do konfliktów międzyludzkich i jednocześnie niszczy zależność jak i wbudowany szacunek. Terapia dla rodzin osób uzależnionych oferowana jest dla każdej osoby, która boryka się z problemami rodzinnymi.

Pomoc dla rodzin w naszym prywatnym ośrodku pomocy nie zagrażają ani zdrowiu ani życiu osobom cierpiącym na problemy rodzinne- warto rozwiązać je z pomocą specjalistycznych rozwiązań terapeutycznych.

Każda rodzina jest inna i każda terapia również. Członkowie rodziny, najczęściej para małżeńska, spotykają się z terapeutą w gabinecie psychoterapeutycznym naszego ośrodka w Ustroniu.

Terapeuta indywidualnie dostosowuje metodę terapii do problemu z jakim rodzina się zmaga. Zazwyczaj praca terapeutyczna odbywa się równolegle w sferze emocjonalnej, sferze poznawczej oraz na poziomie zachowań. Jest to najlepsza metoda na poprawę funkcjonowania rodziny.

W trakcie terapii terapeuta pomoże Wam zrozumieć źródła kłopotów, poprawić komunikację w rodzinie, ustalić granice i zasady wspólnego życia. Bardzo ważna jest również nauka rozwiązywania konfliktów i mówienia o swoich uczuciach.

Ilość i częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie.

Ponieważ nasz ośrodek specjalizuje się w terapii uzależnień zapraszamy do podjęcia terapii rodzinnej także osoby borykające się z tym problemem.

Pierwszym etapem zawsze jest wizyta konsultacyjna

Podczas konsultacji terapeuta ustala wstępną diagnozę oraz plan działania. Wiemy jak Ci pomóc.


    Ośrodek Life
    Skontaktuj się z nami
    Czym się zajmujemy?
    Zobacz inne terapie