Nauka pozytywnego myślenia

Nauka pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie

Myśli, a także wypowiadane przez nas słowa są jak magnesy, które przyciągają dokładnie takie same częstotliwości, jakie wysyłają w świat. Myśli o podobnej treści przyciągają do nas zdarzenia i osoby, które maja taką samą energię.

Wielu autorów udowadniało, że pozytywne nastawianie do życia i ludzi pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów i daje szczęście. Nasze myśli niewątpliwie maja swoją energię – zarówno dobrą jak i złą. Pozytywne myśli przyciągają dobre wydarzenia, a negatywne – gorsze.

Pozytywne myślenie to proces, w którym skupiamy się na myślach i przekonaniach, które są optymistyczne i konstruktywne. Ma to na celu poprawę naszego zdrowia psychicznego i fizycznego oraz zwiększenie naszej motywacji i pozytywnego podejścia do życia.


Sposoby na osiągnięcie pozytywnego myślenia

Istnieje wiele sposobów pomagających nauczyć się zmiany sposobu myślenia.
Oto kilka z nich:

 • Świadomość myśli
  Warto zwrócić uwagę na swoje myśli i zacząć je kontrolować. Należy zastanowić się, czy nasze myśli są pozytywne i konstruktywne, czy negatywne i destrukcyjne.
 • Zmiana perspektywy
  Warto zacząć patrzeć na sytuacje z różnych perspektyw. Często myślimy negatywnie, ponieważ koncentrujemy się tylko na negatywnych aspektach. Zmiana perspektywy może pomóc zobaczyć sytuację w inny sposób.
 • Poszukiwanie pozytywów
  Ważne jest, aby zwracać uwagę na pozytywne aspekty sytuacji, nawet jeśli są one małe. Koncentrując się na pozytywach, można zmienić swoje podejście do sytuacji.
 • Używanie afirmacji
  Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które powtarzamy sobie, aby wzmocnić nasze przekonania i postawę. Na przykład: „Jestem silna/silny i sobie świetnie radzę” lub „Jestem pełna/pełen miłości i dobroci”.
 • Praktykowanie wdzięczności
  Skupianie się na rzeczach, za które jesteśmy wdzięczni jest niezwykle pomocne. Praktykowanie wdzięczności skutkuje odczuwaniem większej ilości pozytywnych emocji i zmniejszeniu negatywnych.
 • Skupianie się na rozwiązaniach
  Zamiast koncentrować się na problemie, warto zacząć szukać rozwiązań. Warto skupić się na działaniach, które mogą poprawić sytuację.
 • Odpoczynek i relaksacja
  Warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne poprzez odpoczynek i relaksację. Regularne ćwiczenia, medytacja lub masaże mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu i zwiększeniu pozytywnych emocji.

Pozytywne myślenie ułatwia walkę z chorobą i uzależnieniem.

Nauka pozytywnego myślenia nie jest łatwa, a skierowanie naszych myśli w pozytywną stronę wymaga ćwiczeń i pracy. Podstawą jest zrozumienie, że mamy wpływ na własne życie oraz przekonanie, że jutro nadejdzie lepszy dzień. Każda sytuacja przemija i niebawem z pewnością wydarzy się coś dobrego. Pozytywne myślenie wyzwala dobrą energię, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także ułatwia walkę z chorobą, czy uzależnieniem.

Pierwszym etapem zawsze jest wizyta konsultacyjna

Podczas konsultacji terapeuta ustala wstępną diagnozę oraz plan działania. Wiemy jak Ci pomóc.


  Ośrodek Life
  Skontaktuj się z nami
  Czym się zajmujemy?
  Zobacz inne terapie