Terapia uzależnień

Uzależnienie to choroba, która wymaga terapii i wsparcia

Uzależnienie to stan, w którym osoba nie jest w stanie kontrolować swojego zachowania, a jednocześnie uzależnienie staje się priorytetem ponad inne wartości i cele życiowe. Najczęściej uzależnienia dotyczą używek, takich jak alkohol, papierosy, narkotyki, ale mogą również obejmować inne obszary życia, takie jak jedzenie, zakupy, Internet, praca, seks czy nawet ćwiczenia fizyczne.


Czytaj więcej
Centrum szkoleniowo-terapeutyczne

Czym się zajmujemy?

Uzależnienie od alkoholu

Terapia uzależnienia od alkoholu

Leczenie uzależnienia od alkoholu Uzależnienie od alkoholu to choroba, która…

Leczenie uzależnienia od narkotyków

Terapia uzależnienia od narkotyków

Leczenie uzależnienia od narkotyków Uzależnienie od narkotyków jest chorobą, która…

Terapia uzależnienia od hazardu

Terapia uzależnienia od hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu Uzależnienie od hazardu polega na utrzymywaniu…

Terapia lekomanii

Terapia lekomanii

Czym jest lekomania? Uzależnienie od leków wywołuje wysokie i często…

Kompulsywne jedzenie

Terapia kompulsywnego odżywiania

Leczenie kompulsywnego objadania Kompulsywne jedzenie to zaburzenie odżywiania, w którym…

Terapia odwykowa

Terapia odwykowa

Prywatne leczenie odwykowe Terapia odwykowa, to proces, który pomaga osobie…

detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy

Detoksykację przeprowadzamy wyłącznie w naszym ośrodku – nie dojeżdżamy do…

Ośrodek leczenia uzależnień – Life

Uzależnienie to choroba mogąca dotknąć osoby w różnym wieku. Najczęstsze przyczyny nałogów to: uwarunkowania genetyczne, przewlekły stres, traumy, wpływ środowiska. Bardzo często osoby znajdujące się długotrwale pod wpływem silnych, negatywnych emocji, sięgają po używki (uzależnienie chemiczne) lub zaczynają zachowywać się w określony sposób (uzależnienie behawioralne) po to, by poprawić swoje samopoczucie,zmienić obiekt koncentracji, odciąć się od danych emocji bądź choć na chwilę zapomnieć o swoich zmartwieniach.

Uzależnienie to poważny problem, który wpływa negatywnie nie tylko na uzależnionego, lecz także na jego najbliższe otoczenie. Stan ten objawia się silną potrzebą sięgnięcia po daną substancję lub przymusem wykonywania określonych czynności, mimo szkodliwych konsekwencji takiego zachowania.

Osoba nadużywająca alkoholu, przyjmująca narkotyki czy kompulsywnie objadająca się zaczyna tracić sens życia. Praca, zainteresowania, relacje interpersonalne schodzą na dalszy plan. Nałóg wpływa zatem negatywnie na życie społeczne uzależnionego – może prowadzić do nadszarpnięcia, a nawet zerwania więzi z bliskimi, nieakceptowania siebie, zaniżenia poczucia własnej wartości, odczuwania izolacji i samotności, co w konsekwencji może przyczyniać się do rozwoju uzależnienia. Brak podjęcia jakichkolwiek kroków w celu wyleczenia nałogu często skutkuje znacznym pogorszeniem stanu zdrowia fizycznego i psychicznego uzależnionego, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do jego śmierci.

Terapia uzależnień przeprowadzana w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pomaga pacjentom uporać się z:

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień – metody terapeutyczne

Ośrodek terapeutyczny Life Haven oferuje pacjentom leczenie uzależnień za pomocą różnych metod, dostosowanych do problemu pacjenta. Terapia uzależnień obejmuje między innymi:

Terapia uzależnień w ośrodku terapeutycznym Life Haven poprzedzona jest konsultacjami z terapeutą. Po zapoznaniu się z problemem pacjenta, specjalista wybiera najlepszą metodę leczenia uzależnienia oraz ustala termin przyjęcia i czas trwania terapii.

Ośrodek uzależnień Life Haven – pomoc z zerwaniu z nałogiem

Skorzystanie z profesjonalnej pomocy terapeutów, lekarzy i psychologów pomaga osobie uzależnionej przewartościować życie i wprowadzić trwałe zmiany. W trakcie leczenia uzależnienia w ośrodku terapeutycznym pacjent nauczy się radzić sobie ze swoimi emocjami bez sięgania po szkodliwe substancje, odbuduje relacje z bliskimi, zwiększy swoją samoocenę, odnajdzie sens życia. Dzięki zmianom w sferze emocjonalnej, osoba uzależniona będzie mogła osiągać małe i duże cele, a także dążyć do samorealizacji, rozwijania swoich talentów, realizowania się w pracy.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień – cennik

Prywatny ośrodek terapii uzależnień to placówka skierowana do osób mających problem z alkoholem, narkotykami, kompulsywnym odżywianiem itd. W trakcie leczenia uzależnienia pacjenci są objęci troskliwą opieką, która obejmuje terapię, detoksykację organizmu,badania lekarskie, treningi relaksacyjne itd. Przez cały pobyt w placówce znajdują się pod opieką psychologa. Mogą skorzystać również z konsultacji z lekarzem psychiatrą.Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zapewnia kompleksową pomoc i wsparcie pacjentom, komfortowe warunki, osobisty plan terapii, niewielkie grupy terapeutyczne.Koszt leczenia w ośrodku uzależnień jest zależny między innymi od czasu trwania terapii.

Praca z nami

Dlaczego warto z nami pracować?

Profesjonalizm

Nasz zespół specjalistów posiada duże umiejętności i doświadczenie, świadcząc najwyższy poziom wykonywanej pracy.

Skuteczność

Nasz zespół specjalistów posiada duże umiejętności i doświadczenie, świadcząc najwyższy poziom wykonywanej pracy.

Indywidualne podejście

Podstawą naszej pracy jest rozpoznanie indywidualnych potrzeb, cech i sytuacji każdego klienta, stosując różnorodne metody terapeutyczne.

Zobacz więcej

Pozostałe rodzaje terapii

Pomoc psychologiczna

Turnusy terapeutyczne dla par i rodzin