Terapia odwykowa

Terapia odwykowa

Prywatne leczenie odwykowe

Terapia odwykowa, to proces, który pomaga osobie uzależnionej od alkoholu, narkotyków lub innych substancji uzależniających w przezwyciężeniu uzależnienia i powrocie do zdrowia psychicznego i fizycznego.

Walkę z uzależnieniem od alkoholu naprawdę da się wygrać – kluczem jest tutaj silna wola, jednak bardzo pomocny może być także pobyt w ośrodku odwykowym. Co może nam dać taka terapia odwykowa i na czym dokładnie ona polega?


Terapia odwykowa

Odwyk alkoholowy, narkotykowy – Terapia odwykowa

Dzisiejsze ośrodki odwykowe mają niewiele wspólnego z placówkami z dawnych lat – sąt o eleganckie, gustowne miejsca, w których pracują wyszkoleni profesjonaliści, lubiący kontakt z drugim człowiekiem. Głównym celem odwyku alkoholowego, narkotykowego czy hazardowego jest oczywiście pozbawienie osoby uzależnionej kontaktu z substancją (lub czynnością), której nadużywała. W naszym prywatnym ośrodku terapeutycznym oferujemy stały kontakt z psychologiem. To bardzo ważny element leczenia alkoholizmu lub innych nałogów. Dlaczego? Ponieważ terapia psychologiczna pomaga zrozumieć mechanizmy rządzące uzależnieniem oraz odnaleźć zasoby, jakie będą pomocne podczas„wychodzenia na prostą”.

Każda osoba, która zdecyduje się na odwyk alkoholowy, odwyk narkotykowy czy odwyk hazardowy w naszym ośrodku leczenia uzależnień, otrzyma pełne wyżywienie, a w niedziele będzie mogła korzystać z odwiedzin bliskich – dzięki czemu kontakty z rodziną i przyjaciółmi nie zostaną zaniedbane!

Terapię odwykową rozpoczynamy od konsultacji ze specjalistą ds. uzależnień, który ocenia ogólny stan zdrowia osoby uzależnionej. Jeśli jest to konieczne zapewniamy również wizytę u psychiatry. Przez kilka godzin dziennie pacjenci uczestniczą w zajęciach grupowych, a także w sesjach indywidualnych.


Ośrodek odwykowy – dla kogo?

Ośrodek odwykowy to miejsce przeznaczone dla każdej osoby, która nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie ze swoim uzależnieniem. Nałóg, który wymknął się spod kontroli jest bardzo niebezpieczny. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, hazardu czy kompulsywnego jedzenia wpływa negatywnie na wszystkie dziedziny życia. Osoba chora bardzo często przestaje kontrolować swoje emocje, nie myśli racjonalnie, ma urojenia,czuje się nierozumiana, podejmuje złe decyzje. Zaczyna się izolować, zaniedbuje codzienne obowiązki, nie wykonuje należycie swojej pracy, wycofuje się z życia społecznego. Jeśli chęć sięgania po szkodliwe substancje (np. alkohol, narkotyki) lub praktykowania niektórych zachowań (np. nałogowe granie) jest tak silna, że nie da się jej powstrzymać, warto jak najszybciej udać się na odwyk alkoholowy, odwyk narkotykowy itd.


Kto odniesie korzyści?

Z terapii odwykowej powinien skorzystać każdy, kto chce odzyskać wolność i cieszyć się życiem, w którym nie będzie już miejsca na nałóg.

Mile widziane są zarówno osoby, które zmagają się z uzależnieniem od wielu lat i korzystały już z pomocy różnych ośrodków odwykowych, jak i takie, które dopiero niedawno zaczęły nadużywać na przykład alkoholu.

Terapia odwykowa w naszym ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu, narkotyków itd.pomoże nie tylko wyjść z nałogu, ale także rozwinąć siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości, znaleźć motywację do działania i poprawić swoje umiejętności społeczne.Zdobycie nowej wiedzy na pewno ułatwi późniejszy powrót do pracy zawodowej.„Beneficjentem” terapii odwykowej będzie też cała rodzina osoby odzyskującej zdrowie.Warto wiedzieć, że w cenie terapii zawarta jest także sesja rodzinna. Jeśli chcesz odzyskać zdrowie oraz wolność – nie obawiaj się! Terapia odwykowa Ci w tym pomoże.Nasz ośrodek odwykowy jest idealnym miejscem dla osób, które chcą rozpocząć nowe,szczęśliwsze życie.


Ośrodek odwykowy – Jak wygląda terapia w naszym ośrodku?

Alkoholizm, narkomania, lekomania czy uzależnienie obejmujące inne obszary życia, takie jak jedzenie, zakupy, Internet, praca czy seks, wymaga terapii i obejmuje zarówno interwencje fizyczne, jak i psychologiczne. Terapia uzależnienia – jaki ma cel? Po pierwsze ma pomóc pacjentowi w zrozumieniu swojej choroby oraz jej mechanizmów działania. Kolejnym celem jest pomoc w całkowitym zaprzestaniu destrukcyjnych zachowań.

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnienia stosujemy między innymi poniższe metody terapii:

Detoksykacja

Detoks to proces oczyszczania organizmu z substancji psychoaktywnych. To ważny pierwszy krok w terapii uzależnienia i należy przeprowadzić go pod okiem specjalistów.

Terapia behawioralna

Terapia behawioralna jest skuteczną formą terapii, która pomaga osobom zmagającym się z uzależnieniem nauczyć się radzenia sobie z trudnymi emocjami i stresującymi sytuacjami, które mogą prowadzić do odurzania się. Terapia behawioralna pomaga również zmienić szkodliwe nawyki i myśli związane z narkotyzowaniem.

Terapia grupowa

Terapia grupowa to spotkania grupowe, na których osoby zmagające się z uzależnieniem dzielą się swoimi doświadczeniami, problemami i sukcesami z innymi osobami, które przeżywają podobne wyzwania. Terapia grupowa pomaga również w budowaniu relacji i wsparciu społecznym, które są niezbędne do powrotu do zdrowia.

Terapia farmakologiczna

Istnieją również leki, które mogą pomóc w terapii uzależnienia. Należą do nich leki przeciwdepresyjne, które pomagają zmniejszyć objawy depresji, która często towarzyszy uzależnieniom, oraz leki przeciwdrgawkowe, które mogą pomóc w zmniejszeniu objawów zespołu odstawiennego.

Hipnoza

Hipnoza to skuteczne narzędzie terapeutyczne, które może pomóc w zmianie negatywnych nawyków, zachowań i myśli. Zapewniamy nadzór profesjonalnych i doświadczonych terapeutów hipnotycznych.

Plany motywowania do działania

Planowanie czasu i wyznaczanie sobie celów znacząco pomaga w uniknięciu powrotu do nałogu.

Relaksacja

Umiejętność odnalezienia spokoju i relaksu jest istotnym elementem zdrowienia. Pomaga w tym wiele technik relaksacyjnych jak np. ćwiczenia, oddechowe, medytacja, joga lub progresywna relaksacja mięśniowa, które pomagają w kontrolowaniu emocji i zrelaksowaniu się


Mitingi AA oraz AN

Istnieje możliwość uczęszczania na spotkania z trzeźwiejącymi alkoholikami i narkomanami, którzy czynnie uczestniczą w ruchach AA i AN. Na mitingach spotykamy się w soboty o 17-tej.

Pierwszym etapem zawsze jest wizyta konsultacyjna

Podczas konsultacji terapeuta ustala wstępną diagnozę oraz plan działania. Wiemy jak Ci pomóc.


    Ośrodek Life
    Skontaktuj się z nami
    Czym się zajmujemy?
    Zobacz inne terapie