Jutro skończę mam przecież relanium

uzależnienie krzyżowe

Dzień siedemnasty:

Boże widzisz i nie grzmisz… Co on znowu tej swojej Dziuni nagadał. Trzy godziny trwało połączenie, a potem chyba musiała rzucać słuchawką, bo ma serie nieodebranych. A potem z dziesięć połączeń kilku sekundowych. Pamiętał, że zadzwonił do niej, żeby się poradzić czy zerwać kontakty ze swoim przyjacielem, bo coś według niego było chorego w ich relacjach. A potem to już nie pamięta. Kurwa znowu ją pewnie przeczołgał. No nic kurwa nie pamięta. Ale jutro już skończy. Weźmie sobie relanium, a może nawet dwa i jutro do niej zadzwoni. Jutro Dziunia ma imieniny. Zadzwoni i elegancko jej złoży życzenia.

Dzień osiemnasty:

No kurwa znowu się schlał. Zadzwoni i może Dziunia nie odbierze, a on jej wtedy wyśle smsa i ona się wcale nie zorientuje, że on się schlał.

Ups oddzwania – Kochana mam pytanie jak ja mam sobie poradzić bez seksu. Ty tak kurwa daleko. Przyjedź i zrób mi orgazm, a ja Ci zapłacę 50 000 zł. Ha! Ale się uśmiał… Tylko życzeń nie złożył.

Ale co tam kurwa, jutro złoży, bo jutro przecież kończy, weźmie sobie dzisiaj relanium i rano i skończy…

Dzień 21:

– Co ona kurwa pierdoli, jakie kurwa uzależnienie krzyżowe? Przecież to relanium pomoże mu skończyć i pomoże mu nie zacząć ….


Obecnie coraz częściej do ośrodków leczenia odwykowego trafiają osoby uzależnione nie od jednej, ale od dwóch czy nawet kilku różnych substancji psychoaktywnych. W takiej sytuacji zasadniczą kwestię stanowi odróżnienie uzależnień mieszanych od krzyżowych – zdarza się, że pojęcia te są stosowane zamiennie, co jest błędem.

Uzależnienie mieszane może zostać zdiagnozowane u pacjentów, którzy naprzemiennie zażywają używki o różnym działaniu. Zwykle ich pierwszym nałogiem jest alkohol, a następnie sięgają po narkotyki i leki. Wielu młodych ludzi decyduje się też na spróbowanie tzw. dopalaczy. Ponadto na odwyk coraz częściej trafiają również osoby uzależnione od łatwo dostępnych substancji wziewnych (np. różnego rodzaju farb, klejów). Grupa osób uzależnionych wyłącznie od jednej używki powoli staje się coraz mniejsza, natomiast jej miejsce zajmują chorzy z uzależnieniami mieszanymi lub krzyżowymi.

Za jedne z najważniejszych różnic między tymi dwoma pojęciami należy uznać cel sięgnięcia po daną używkę i sposób jej działania:

Strony: 1 2 3

Komentarze

Opublikowany w Alkoholizm, Blog | Możliwość komentowania Jutro skończę mam przecież relanium została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Dzisiaj czuje się jak by była sama na bezludnej wyspie. W tym kokonie z koca i poduszek, bez sił, bez…

28 lipca, 2021
alkoholik
Alkoholiku, kacie, oprawco… Nie wierzysz jej że odejdzie

Nie wierzysz jej prawda? Nie wierzysz, że odejdzie kiedykolwiek. Możesz bezkarnie robić co chcesz. Tyle razy ci wybaczała.

27 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Urosła przed nią góra chusteczkowych wydzieranek. Na górnej wardze pojawiły się krople potu. Zdjęła czapkę, osunęła się w głębiej w fotel,…

27 lipca, 2021
współuzależnienie
Czy wiesz co to jest współuzależnienie?

Czy wiesz co to jest współuzależnienie? Myślisz pewnie, że towarzyszenie pijakowi w jego libacjach. Picie z nim na równi…. Ale…

26 lipca, 2021