Ośrodek Life
Ośrodek pomocy psychologicznej
i terapii uzależnień

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań w drodze do właściwego portu.

Terapia uzależnień
Centrum szkoleniowo terapeutyczne
Zainwestuj w dobre samopoczucie
i pogodę ducha

Łączymy wypoczynek z odbudową psychiczno-psychologiczną

Ośrodek pomocy psychologicznej
Ośrodek terapeutyczny
Daj sobie szansę
i odzyskaj swoje życie

Nasz ośrodek to bezpieczna przystań w drodze do właściwego portu.

Ośrodek Terapii Uzależnień

Terapia leczenia uzależnień

Pomoc psychologiczna

Praca z umysłem i emocjami

Odbudowa emocjonalna

Ośrodek pomocy psychologicznej i terapii uzależnień

Marek Cieślar

Dyrektor ośrodka
psychoterapeuta, certyfikowany terapeuta uzależnień, hipnoterapeuta, mistrz bioenergoterapii i naturopatii

Psychoterapeuta, certyfikowany terapeuta uzależnień, hipnoterapeuta, mistrz bioenergoterapii, mistrz i egzaminator w zawodzie naturopaty. Jako zawodowy hipnoterapeuta specjalizuje się w hipnozie energetycznej, magnetycznej, autohipnozie oraz hipnozie regresyjnej.

Dzięki kwalifikacjom zawodowym oraz wieloletniemu doświadczeniu stworzył pionierski, autorski program połączenia akademickiej terapii z naturalnymi sposobami wpływania na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Ukończył Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie STU uzyskując dyplom i Certyfikat Instruktora Terapii Uzależnień Nr 203 potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Posiada także Certyfikat z Psychospołecznych Aspektów Narkomanii.

Wiele lat poświęcił na pomoc osobom uzależnionym zarówno od alkoholu, narkotyków, ale także od leków. Przeszedł Program Rozwoju Osobistego w IPZ w Warszawie. Doskonalił się i posiada duże doświadczenie w zakresie pracy terapeutycznej z rodziną, oferując pomoc dla rodzin osób uzależnionych, a także terapię par. Dodatkowo posiada uprawnienia i doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami zachowania i emocji. 

Jest zawodowym hipnoterapeutą. Specjalizuje się w hipnozie energetycznej, magnetycznej, autohipnozie oraz hipnozie regresyjnej.

dyplom-01

dyplom-01

Absolwentka zarządzania i marketingu, ratowniczka medyczna, dyplomowana arteterapeutka, mistrzyni naturopatii, akupunkturzystka.

Magdalena Błażejewska ukończyła Studium Coach Life; Absolwentka Akademii Psychologii Terapeutycznej terapeutka rozwoju osobowości, naturopatka czeladnik, ADZ naturopatka – hipnoterapeuta. Praktyk NLP.  Uczestniczka szkoleń u Heiko Hinrichs – w zakresie ustawieniowej pracy z figurkami w obszarze osobistym i zawodowym. Ukończyła zawodowy kurs terapii systemowej rodzin Konstelacje Rodzinne (Family Coach). Brała udział w szkoleniu prowadzonym przez Lecha Dębskiego „Neuro-Linguistic Programming NLP z praktycznym zastosowaniem w hipnoterapii” oraz w warsztacie Hipnozy – Telepatia. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i handlu na rynkach krajowych, unijnych oraz Krajów Trzecich.

Żona, mama dwójki nastolatków.
Jej motto to: „Pomagam ludziom w dokonywaniu zmian”

Absolwent wydziału dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Specjalista w zarządzaniu przedsiębiorstwem, które z sukcesami prowadzi od ponad dekady. Doświadczony szkoleniowiec z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania potencjałem ludzkim. Specjalista w zakresie wykorzystywania technik związanych z rozwojem osobistym. Trener szeroko pojętych umiejętności miękkich. Dumny mąż i ojciec.

Studentka psychologii, coach świadomości, instruktorka jogi i medytacji, specjalistka ajurwedy, influencerka

Z wykształcenia prawniczka i humanistka, która swoją ścieżkę skierowała na zgłębianie prawa naturalnego. Obecnie studentka psychologii o specjalności psychoterapia. Doświadczenie terapeutyczne zdobywa od 2020 r., współpracując z doktorem ajurwedy Saurabhem Pardeshi.

Prowadzi zajęcia z budowania pewności siebie, dając narzędzia, pozwalające w naturalny sposób balansować gospodarkę hormonalną. Uczy rozpoznawania emocji, poprzez świadomość towarzyszących im procesów w ciele. Tłumaczy proces manifestacji i funkcjonowanie energii w materialnym świecie. Instruktorka jogi i nauczycielka medytacji Anapana.

Posiada szeroką wiedzę na temat naturalnych sposobów leczenia w oparciu o dietę i styl życia, a swoją świadomość poszerza na 10-dniowych kursach medytacji Vipassana, praktykując tę technikę w życiu codziennym.

Kamila pomaga motywując i dzieląc się swoją wiedzą na temat psychologii i relacji na swoim TikToku, Instagramie oraz Facebooku: @kamilia.camomile

Ukończyła Wyższą Szkołę Medyczną w Aleksandrii, specjalizacja pielęgniarka, medycyna ogólna. Przez 4 lata pracowała w sanatorium jako pielęgniarka ratownictwa medycznego. Pracowała jako kierownik działu medycznego w przedsiębiorstwie. Ukończyła Uniwersytet Wschodnioeuropejski w Czerkasach na Ukrainie z tytułem menedżera-ekonomisty medycyny. Pracowała jako kierownik sprzedaży w europejskich firmach farmaceutycznych.

Pracuje z ludźmi w obszarze pomagania właściwie „od zawsze”. Posiada wieloletnie doświadczenie nauczycielki jogi, pilatesu i innych form pracy z ciałem, co pozwala jej łączyć w autorski sposób psychoterapię, oddech i ruch. Emocje zapisane w ciele mogą zostać rozpoznane, uwolnione i przepracowane, w tu i teraz, co jest szczególnie efektywne w grupowym procesie leczenia depresji, stanów lękowych, zaburzeń nerwicowych i innych.

Jest terapeutką Gestalt w trakcie certyfikacji oraz studiuje psychologię jako drugi kierunek. Prowadzi swoje Studio Integracji Ciała i Umysłu w Katowicach. Pracuje z osobami dorosłymi z szerokim spektrum zaburzeń. Swoją pracę regularnie superwizuję. Podąża ścieżką kształcenia ustawicznego, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje psychoterapeuty, z jednej strony klasyczne akademickie, a z drugiej szukając nowatorskich rozwiązań. Jej dewizą jest integracja różnych technik i modalności, aby zawsze stworzyć terapię „na miarę” każdego klienta. 

Pracuje z pasją, a w wolnym czasie szuka równowagi przez kontakt z naturą i zwierzętami, podróże, góry i sport. Prywatnie jest mamą dwójki prawie już dorosłych młodych ludzi oraz przyjaciółką dwóch kotów.

Dyplomowany opiekun medyczny i kierownik zaopatrzenia ośrodka.

20+ lat doświadczenia terapeutycznego
Znajomość potrzeb i idywidualne podejście
Cisza, spokój i
bliskość natury
Skuteczność i
satysfakcja

Terapia uzależnień

uzależnienia terapia uzależnień

Terapia uzależnień

Dyrektor ośrodkapsychoterapeuta, certyfikowany terapeuta uzależnień, hipnoterapeuta, mistrz bioenergoterapii i naturopatii Psychoterapeuta, certyfikowany terapeuta uzależnień, hipnoterapeuta, mistrz bioenergoterapii, mistrz i egzaminator w zawodzie naturopaty. Jako zawodowy hipnoterapeuta specjalizuje się w hipnozie energetycznej, magnetycznej, autohipnozie oraz hipnozie regresyjnej. Dzięki kwalifikacjom zawodowym oraz…

Zobacz więcej
alkoholizm detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy

Detoksykację przeprowadzamy wyłącznie w naszym ośrodku – nie dojeżdżamy do Pacjenta. Detoks alkoholowy najczęściej stosuje się…

odwyk Terapia odwykowa

Terapia odwykowa

Prywatne leczenie odwykowe Terapia odwykowa, to proces, który pomaga osobie uzależnionej od alkoholu, narkotyków lub innych…

kompulsywne objadanie Kompulsywne jedzenie

Terapia kompulsywnego odżywiania

Leczenie kompulsywnego objadania Kompulsywne jedzenie to zaburzenie odżywiania, w którym osoba ma trudności z kontrolowaniem swojego…

lekomania Terapia lekomanii

Terapia lekomanii

Czym jest lekomania? Uzależnienie od leków wywołuje wysokie i często zagrażające zdrowiu stany psychiczne porównywalne do…

Pomoc terapeutyczna

Każdego z nas, niezależnie od wieku, może dotyczyć problem z emocjami lub osobisty, z którym nie jesteśmy w stanie uporać się samodzielnie. Długotrwałe odczuwanie bezsilności, apatii, lęku, stresu, smutku, złości czy samotności może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia i degradacji życia społecznego. Osoba doświadczająca różnego rodzaju problemów emocjonalnych nie tylko traci kontrolę nad swoim życiem,czuje się zagubiona czy izoluje się od bliskich. Zaburzeniom emocjonalnym towarzyszą również objawy somatyczne, takie jak: bóle brzucha, spłycony oddech, drżenie rąk,pocenie się, omdlenia, kołatanie serca, wymioty itd., które utrudniają codzienne funkcjonowanie. W sytuacji, gdy odczuwane emocje są zbyt silne, a stan ten trwa zbyt długo, dochodzi do zaburzenia procesów myślenia. W związku z tym osoba chora ma wrażenie, że problemy, których doświadcza są nie do rozwiązania. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy specjalistycznej.

Ośrodek terapeutyczny Life – profesjonalna pomoc terapeutyczna

Pomoc terapeutyczna w Prywatnym Ośrodku Pomocy Psychologicznej Life skierowana jest do osób borykających się z następującymi problemami i dolegliwościami:

 • nieumiejętność radzenia sobie ze złością,
 • nadmierny stres,
 • zaniżona samoocena,
 • zachwianie równowagi psychicznej,
 • depresja,
 • nerwica,
 • zaburzenia osobowości, np. dwubiegunowość, schizofrenia, borderline itd.,
 • negatywne myślenie,
 • poczucie winy i wstydu.
Kiedy skorzystać z pomocy terapeutycznej?

Do ośrodka terapeutycznego powinny zgłosić się osoby:

 • z nasilonymi objawami somatycznymi,
 • które straciły radość i sens życia,
 • odczuwające dyskomfort w codziennym życiu,
 • które nie mogą poradzić sobie samodzielnie z emocjami,
 • mające problemy w relacjach interpersonalnych,
 • współuzależnione,
 • cierpiące z powodu chorób mających podłoże psychiczne.

Terapia uzależnień

Uzależnienie to poważny problem, którego nie należy bagatelizować. Nieleczone nałogi psychiczne, fizyczne bądź psychiczno-fizyczne wpływają negatywnie na codzienne życie i zdrowie uzależnionego. Mogą prowadzić do pogorszenia więzi z bliskimi, strat finansowych, zaburzeń psychicznych, różnego rodzaju chorób, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień pomoże osobom borykającym się z alkoholizmem, narkomanią, lekomanią itd. wyjść z nałogu.

Ośrodek dla uzależnionych – terapia uzależnień

Na czym polega terapia uzależnień? To jeden ze sposobów pomocy osobom, które nie są w stanie samodzielnie zaprzestać stosowania danej substancji (tytoń, alkohol, substancje psychoaktywne) oraz kontrolować nałogowego zachowania. Leczenie uzależnień w ośrodku terapeutycznym umożliwia pacjentowi powrót do życia społecznego poprzez pracę z emocjami, odbudowę więzi z rodziną i przyjaciółmi, pogłębienie relacji z samym sobą, zwiększenie poczucia własnej wartości. Ponadto skorzystanie z profesjonalnej pomocy w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień pozwala odzyskać osobie uzależnionej sens życia, znaleźć motywację do działania, kierować swoją uwagę na to codla niej naprawdę ważne czy realizować cele i plany, o których uzależniony zapominał w trakcie choroby.

Ośrodek uzależnień – pomoc terapeutyczna

Z jakich dokładnie form pomocy terapeutycznej skorzysta pacjent w Ośrodku Terapii Uzależnień Life? W zależności od problemu, terapia może obejmować między innymi:

 • hipnozę,
 • terapię grupową,
 • terapię behawioralną,
 • terapię behawioralno-poznawczą,
 • terapię farmakologiczną.
Jak działamy?

Nasze metody terapeutyczne

Naturoterapia

Naturoterapia

Naturalne metody leczenia
Odbudowa emocjonalna

Odbudowa emocjonalna

Terapia negatywnych zachowań
Blog

Artykuły z bloga

alkoholizm
Czy u Ciebie mieszka w salonie hipopotam?

„Krysia wybiegła z domu spóźniona. Była głodna. Biegnąc do szkoły myślała o swoim swetrze. Wąchała go co chwilę czy nie…

4 września, 2018
Ta mała piła dziś i jest wstawiona, czy wstrętna pijaczka? Dlaczego kobiety piją?

Jej śliczna siostra. Starsza od niej o 16 lat. W dzieciństwie chciała być taka jak ona. Pachnieć tak jak ona,…

10 września, 2018
I jeszcze jeden i jeszcze raz… Piję, piję do dna. Do swojego dna!

Stał przed lustrem. Stał to za dużo powiedziane. Chybotał się… Nogi ledwo stały. Przejechał dłonią po szczecinie zarostu, próbując ocenić,…

17 września, 2018
Jest taki dobry waniliowy serek w tubce. Nazywa się Głód! Ale to nie o nim dzisiaj piszemy. Piszemy o tym co zrobić, gdy chce Ci się chlać.

Żona wczoraj powiedziała  – „Już Cię nosi Kochanie”. Co ona wie? Dobrze mi idzie nie piję już parę dobrych miesięcy.…

26 września, 2018
Opinie

Zobacz co o nas piszą

Trafiłem tam na terapię i była to najlepsza decyzja w moim życiu!!!

Trafiłem tam na terapię i była to najlepsza decyzja w moim życiu!!!
Profesjonalna kadra, czyli ludzie z pasją, wiedzą i chęcią pomocy, to właśnie czyni Life Haven jednym z najlepszych miejsc, do których może trafić osoba potrzebująca pomocy. Terapeuci z ośrodka to niesamowici ludzie, którzy swoją obecnością stwarzają atmosferę ciepła i akceptacji! Sam jestem w stałym kontakcie z terapeutami, od których nie raz otrzymałem zrozumienie dla mojej choroby i emocji oraz ogromną bezinteresowność i wielką pomoc. W takich warunkach pogubiony człowiek ma prawdziwą szansę, żeby się zatrzymać i zmienić swoje życie. Zawsze będę gorąco polecać ośrodek Life Haven! Terapia w gronie tej kadry z Panem Markiem na czele to czas, który na zawsze zmienił moje życie :)))

Marcin
Bardzo dobry ośrodek, zarówno pod względem przeprowadzenia detoksu, jak i pod względem prowadzenia terapii

Bardzo dobry ośrodek, zarówno pod względem przeprowadzenia detoksu, jak i pod względem prowadzenia terapii. Wspaniała opieka terapeutyczna, większość terapeutów to praktycy z długoletnim doświadczeniem. Fajne i zróżnicowane zajęcia, całodobowa opieka pielęgniarska, smaczne jedzenie przygotowywane na miejscu przez kucharza i kucharkę. Uprzejma obsługa – nigdy nie odmówiono mi dodatkowych czynności jak np. zawiezienie na SOR i odbiór z niego czy też takiej błachostki jak zeskanowanie dokumentów. Wszystko oczywiście nieodpłatnie. Spędziłem tutaj ponad sześć tygodni i uważam ten czas za bardzo efektywnie przepracowany pod okiem fachowców. Serdecznie polecam.

Wojciech
Bardzo mili i profesjonalni ludzie prowadzą ten ośrodek

Bardzo mili i profesjonalni ludzie prowadzą ten ośrodek. Zgłosiłem się do Ośrodka z Chadem i teraz wiem że żyje. Przez profesjonalną terapię można uratować swoje życie. Nie ma sytuacji bez wyjścia Pan Marek Cieślar jest cudownym terapeutą i dzięki niemu mnóstwo ludzi dzięki temu żyje normalnie.

Łukasz
Serdecznie Polecam ośrodek w Brennej, oraz w Neborach

Serdecznie Polecam ośrodek w Brennej, oraz w Neborach gdzie spędziłam ostatnie 3 tygodnie. Cudowni ludzie, wspaniała kadra terapeutów, właściciele z sercem na dłoni. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie na tych ludzi. Dowartościowanie, praca nad emocjami, zaangażowanie, domowa atmosfera, smaczne jedzenie. Cenne rady, które pozostaną ze mną, tak jak wspomnienia. Do zobaczenia ♥️ Pozdrawiam cały personel

Karolina
Bardzo dobrzy terapeuci, miła i sympatyczna atmosfera

Bardzo dobrzy terapeuci, miła i sympatyczna atmosfera oraz dobrze zrobiony grafik zajęć, z wystarczająca ilością przerw aby pacjent mógł odpocząć. Do mnie osobiście dochodziło też bardzo dużo paczek i zawsze były one odebrane poprzez obecność pracowników w Life Haven 24h na dobę. Pomogli mi również z nabraniem wiedzy o moim uzależnieniu oraz z jego akceptacja i wiedząc, że mogę z nim żyć.

Natalia
Chociaż nikt nie może się cofnąć i zacząć od nowa, to każdy może zacząć od teraz i zrobić zupełnie nowe zakończenie.

„Chociaż nikt nie może się cofnąć i zacząć od nowa, to każdy może zacząć od teraz i zrobić zupełnie nowe zakończenie.” Wszystkim, którzy szukają wsparcia i pomocy serdecznie polecam ten ośrodek. Domowa atmosfera, profesjonalne i indywidualne podejście, dobre warunki mieszkalne, a przede wszystkim wsparcie. Jak to się mówi?!”Szczęścia nie można znaleźć na dnie butelki lub na czubku igły, nie można go znaleźć wśród chmur dymu, w pigułce z cukrem, strachu czy w lęku. Jeśli szukasz go w tych miejscach, znajdziesz tylko rozpacz.” …W tym ośrodku (moim zdaniem) znajdziesz drzwi do nowego życia.

Magda