Mikołajki – wszystko z najlepszej półki!

Żona pakowała prezenty na Mikołajki. Wszędzie były kolorowe papiery w gwiazdki i renifery, wstążeczki i karnety. – No pokaż co tam kupiłaś? – zapytał się. Wyjął z szafki szklankę i pewnym ruchem nalał do niej whisky. Miło dla ucha zadźwięczały kostki lodu. Relaks.

– Marcin znowu pijesz, pomóż mi lepiej. Zobacz, ile tego jest – zaczęła marudzić żona.

– Oj wiesz dobrze, że ty w tym jesteś najlepsza, ja mam drewniane palce i nie zawiążę kokardki – uśmiechnął się i wziął łyka ze szklanki. Znajome ciepło rozlało się po brzuchu.

Przesuwał na stole rzeczy – nowy smartphone dla syna, drewniana walizka z milionem kredek dla córki, perfumy, złote kolczyki, słodycze. Wszystko z najlepszej półki. Lubił rzeczy z najwyższej półki, ciężko na nie pracował.

– Spisałaś się – pocałował żonę w czoło, a ona śmiesznie zmarszczyła nos.


Obudził się w opakowaniu na kanapie, telewizor był włączony, chociaż programu już nie było tylko informacja, że o 5.30 zapraszają na serwis informacyjny. Obok leżała pusta butelka po ulubionej whisky. Wstał, żeby przenieść się do łóżka i go zachybotało. Podszedł do stołu, na którym dzieci zostawiły szklankę mleka i talerzyk z ciasteczkami. Zobaczył, że szklanka jest do połowy opróżniona, a po ciastkach zostały okruszki – Super ta Joanna jest, o wszystkim pomyśli, nawet mleko za Mikołaja wypije – uśmiechnął się. Obok leżało mnóstwo podpisanych, ślicznych kolorowych prezentów.

Znowu go zachybotało i głośno mu się odbiło. I nagle poczuł, jak wszystko podchodzi mu do gardła i wylewa się z ust. Mieszanka sushi i whisky wylała się z ust jak nieokiełznany wodospad prosto na idealne prezenty.

Taaaak. Lubił wszystko piękne i z najwyższej półki.


Alkoholizm wysokofunkcjonujący

Alkoholicy wysokofunkcjonujący, czyli HFA (ang. High Functioning Alcoholics), to grupa pacjentów z problemem alkoholowym o bardzo specyficznym obrazie uzależnienia. Z pozoru prowadzą życie, o jakim większość osób mogłoby marzyć, są zaradni, lubiani, otaczani szacunkiem. W przeciwieństwie do „zwykłych” alkoholików, z powodzeniem funkcjonują na wszystkich polach społecznych: zawodowym, rodzinnym, towarzyskim (stąd określenie alkoholicy wysokofunkcjonujący). Poza tym, że lubią zakrapiane imprezy i samotne wieczory z butelką whisky, ich zachowanie nie wzbudza żadnych podejrzeń.

Strony: 1 2 3

Komentarze

Opublikowany w Alkoholizm, Blog | 1 Comment »

Jedna odpowiedź do “Mikołajki – wszystko z najlepszej półki!”

  1. Anonimowo pisze:

    A prawda o kobietach jest taka że piją w samotności 😰 sama jestem alkoholiczką niepijącą już 16 lat ♥️ jestem szczęśliwa że nie piję było bardzo trudno ale wydaje mu się że już wyszłam na ,,prosta,,

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Leżała w pokoju gościnnym zwinięta w embrion, otulona szczelnie kocem i obłożona poduszkami. Jak w kokonie. Chociaż na zewnątrz było…

28 lipca, 2021
alkoholik
Alkoholiku, kacie, oprawco… Nie wierzysz jej że odejdzie

Nie wierzysz jej prawda? Nie wierzysz, że odejdzie kiedykolwiek. Możesz bezkarnie robić co chcesz. Tyle razy ci wybaczała.

27 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Złość!!!! Usiadła na fotelu nie zdejmując płaszcza i czapki. Wyglądała na wyczerpaną. Po policzkach płynęły jej łzy, rozmazując czarny tusz…

27 lipca, 2021
współuzależnienie
Czy wiesz co to jest współuzależnienie?

Czy wiesz co to jest współuzależnienie? Myślisz pewnie, że towarzyszenie pijakowi w jego libacjach. Picie z nim na równi…. Ale…

26 lipca, 2021