Kultura rozstania

Kultura rozstania

Piękna ona, piękny on i jakoś im nie po drodze.

Spotkali się na jakiejś imprezie. Ona od razu wpadła mu w oko, zaprosił ja na kolację, potem do kina i na spacer. Wysyłał SMS-y i przynosił kwiaty. Koleżanki jej zazdrościły, a ona tylko wzruszała ramionami. – Trochę nudny – myślała. Matka jej tłumaczyła – Zobacz ma pracę, mieszkanie, jest stabilny… i nuciła „…ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama. – W sumie może nie spotkam już nikogo, jest przystojny, spokojny, zawsze chciałam mieć rodzinę, dzieci… – myślała.

Oświadczył jej się bardzo szybko.  Po roku od pierwszej randki brali ślub.

Ach co to był za ślub. To był najpiękniejszy dzień w jej życiu. Pojechali w podróż poślubną… Niestety bez romantycznych uniesień. On ciągle chciał zwiedzać zabytki. – No tak, Rzym, – myślała, kiedy ze zmęczenia zasypiała w ubraniu w hotelowym pokoju.

Po miodowym miesiącu, zaczęło ją zastanawiać, dlaczego on jej nie chce. Mówił do niej „Kotku”. Mówił do niej „Misiu”. Ale ciągle było letnio. W łóżku tylko sen. Trochę czuła się przy nim jak przy bracie.

Bardzo chciała mieć dzieci. W końcu zaczęła chodzić do ginekologa i monitorowała owulację. Dwa razy udało jej się go uwieść. Mają dwóch synów.

Prosiła go żeby poszli na terapię. Nie chciał. Prosiła, żeby z nią rozmawiał. Nie kleiło się. Z braterskiej, serdecznej relacji przeszli na układ sublokatorski. On siedział w pracy do nocy. Jej lista zadań była dłuższa od rolki papieru toaletowego. Była zmęczona, sfrustrowana i zagubiona. Nie wiedziała o co chodzi.

Strony: 1 2 3

Komentarze

Opublikowany w Blog | 1 Comment »

Jedna odpowiedź do “Kultura rozstania”

  1. Stella189 pisze:

    Zastanawia mbie jedno-dlaczego facet o tak niskim libido,że prawie aseksualny,bawi się w związki z kimś, kto tego seksu.potrzebuje częściej,wiedząc,że taka kobieta na skutek odtracania będzie nieszczęśliwa?Czemu.niektorzy są takimi egoistami?Po co się ożenił, przecież wiedział że współżycie w związku to podstawa?Na co.liczyl?Że z młodą żoną będzie żył jak ze stara babą lub jak z siostrą?

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Leżała w pokoju gościnnym zwinięta w embrion, otulona szczelnie kocem i obłożona poduszkami. Jak w kokonie. Chociaż na zewnątrz było…

28 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Złość!!!! Usiadła na fotelu nie zdejmując płaszcza i czapki. Wyglądała na wyczerpaną. Po policzkach płynęły jej łzy, rozmazując czarny tusz…

27 lipca, 2021
mgła
Mgła

Ciągle czegoś zapominał… Miał taką ciężką głowę, jak by ktoś mu założył czapkę w upalny dzień. Czuł, że cały czas…

30 czerwca, 2021
depresja
Nic jej się nie chciało

Nic jej się nie chciało. No, nic. Zupełnie. Trochę ją to denerwowało, bo znajomi ciągle coś robili. Zapisywali się na…

24 czerwca, 2021