Kultura rozstania

Kultura rozstania

Piękna ona, piękny on i jakoś im nie po drodze.

Spotkali się na jakiejś imprezie. Ona od razu wpadła mu w oko, zaprosił ja na kolację, potem do kina i na spacer. Wysyłał SMS-y i przynosił kwiaty. Koleżanki jej zazdrościły, a ona tylko wzruszała ramionami. – Trochę nudny – myślała. Matka jej tłumaczyła – Zobacz ma pracę, mieszkanie, jest stabilny… i nuciła „…ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama. – W sumie może nie spotkam już nikogo, jest przystojny, spokojny, zawsze chciałam mieć rodzinę, dzieci… – myślała.

Oświadczył jej się bardzo szybko.  Po roku od pierwszej randki brali ślub.

Ach co to był za ślub. To był najpiękniejszy dzień w jej życiu. Pojechali w podróż poślubną… Niestety bez romantycznych uniesień. On ciągle chciał zwiedzać zabytki. – No tak, Rzym, – myślała, kiedy ze zmęczenia zasypiała w ubraniu w hotelowym pokoju.

Po miodowym miesiącu, zaczęło ją zastanawiać, dlaczego on jej nie chce. Mówił do niej „Kotku”. Mówił do niej „Misiu”. Ale ciągle było letnio. W łóżku tylko sen. Trochę czuła się przy nim jak przy bracie.

Bardzo chciała mieć dzieci. W końcu zaczęła chodzić do ginekologa i monitorowała owulację. Dwa razy udało jej się go uwieść. Mają dwóch synów.

Prosiła go żeby poszli na terapię. Nie chciał. Prosiła, żeby z nią rozmawiał. Nie kleiło się. Z braterskiej, serdecznej relacji przeszli na układ sublokatorski. On siedział w pracy do nocy. Jej lista zadań była dłuższa od rolki papieru toaletowego. Była zmęczona, sfrustrowana i zagubiona. Nie wiedziała o co chodzi.

Strony: 1 2 3

Komentarze

Opublikowany w Blog | 1 Comment »

Jedna odpowiedź do “Kultura rozstania”

  1. Stella189 pisze:

    Zastanawia mbie jedno-dlaczego facet o tak niskim libido,że prawie aseksualny,bawi się w związki z kimś, kto tego seksu.potrzebuje częściej,wiedząc,że taka kobieta na skutek odtracania będzie nieszczęśliwa?Czemu.niektorzy są takimi egoistami?Po co się ożenił, przecież wiedział że współżycie w związku to podstawa?Na co.liczyl?Że z młodą żoną będzie żył jak ze stara babą lub jak z siostrą?

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

Co to jest ADHD ?

ADHD oznacza zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Ten stan sprawia, że osoba z ADHD ma trudności z reagowaniem na…

11 czerwca, 2024
Samouszkodzenia

Autoagresja jest działaniem skierowanym przeciwko samemu sobie. Skierowany w sposób pośredni bądź bezpośredni, ale nie jest zjawiskiem demonstrowanym przez ofiary,…

10 czerwca, 2024
pomóc alkoholikowi
Jak pomóc alkoholikowi w walce z nałogiem?

Alkoholizm to poważna choroba, która oddziałuje negatywnie nie tylko na osobę uzależnioną, lecz także na jej najbliższe otoczenie – partnera,…

6 czerwca, 2024
Dorosłe dzieci alkoholików

Badania wykazały, że dzieci, których rodzice są alkoholikami, mają niższą samoocenę niż te, które nie pochodzą z domów, gdzie nadużywano…

4 czerwca, 2024