Jest jak jest…


Następnego dnia bladym świtem wszystkich we wsi obudził hałas. Pootwierali okiennice, przecierali oczy odganiając sen. Zobaczyli stado dzikich koni ze stepu, a na ich czele biegł biały rumak. Człowiek zdążył tylko otworzyć bramę i wpuścić konie, kiedy przyszli możni ze wsi i powiedzieli – Ale masz szczęście, sprzedasz jednego konia, masz dom, drugiego jedzenie, trzeciego. Jesteś ustawiony do końca życia, twój syn jest ustawiony do końca życia i syn twojego syna tak samo. A człowiek powiedział – Jest jak jest, nie oceniam, zobaczę co będzie jutro….
Następnego dnia jego jedyny syn przygotowywał konie do sprzedaży i tak niefortunnie spadł, że do końca życia zostanie kaleką. I znowu przyszli możni ze wsi i powiedzieli – Masz wszystko i co z tego, jeżeli twoje dziecko będzie kuleć do końca życia… A człowiek powiedział, jest jak jest, nie oceniam zobaczę co będzie jutro.
I następnego dnia wybuchła wojna i wszyscy synowie ze wsi poszli walczyć, a jego syn został w domu, bo armia nie chciała kaleki. I przyszli możni ze wsi i powiedzieli – Nasi synowie poszli i pewnie nie wrócą bo wróg jest silny, a twoje dziecko zostanie z tobą na zawsze. I wtedy człowiek się uśmiechnął.


Uśmiechnij się. Jesteś zawsze na drodze, która prowadzi Cię do dobrych rozwiązań.

Strony: 1 2

Komentarze

Opublikowany w Blog | Możliwość komentowania Jest jak jest… została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Dzisiaj czuje się jak by była sama na bezludnej wyspie. W tym kokonie z koca i poduszek, bez sił, bez…

28 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Urosła przed nią góra chusteczkowych wydzieranek. Na górnej wardze pojawiły się krople potu. Zdjęła czapkę, osunęła się w głębiej w fotel,…

27 lipca, 2021
mgła
Mgła

Zanim lekarz poprosił go do gabinetu, zlecił badania krwi. W gabinecie pobrań miła pielęgniarka - Jadzia, która znała całą rodzinę…

30 czerwca, 2021
depresja
Nic jej się nie chciało

Nic jej się nie chciało. No, nic. Zupełnie. Trochę ją to denerwowało, bo znajomi ciągle coś robili. Zapisywali się na…

24 czerwca, 2021