Jest jak jest…

Jest taka stara baśń wedyjska. Bardzo często do niej wracam. Może ją znasz? Tłumaczy mi, jak wiele zależy od naszych prostych decyzji, pokory i że wszystko czemuś służy. Często musimy być cierpliwi. Często nie wierzymy, że się uda. Często zadajemy pytanie – dlaczego mnie to spotkało? – i nie znajdujemy na nie żadnej odpowiedzi. To co nas spotkało, wydaje się bez sensu.


Był człowiek, który był bardzo biedny. Mieszkał z rodziną na skraju wsi w szałasie z desek i gałęzi. Jego obejście otoczone lichym płotem miało wielkość przysłowiowej chustki do nosa. Jego jedynym majątkiem był biały rumak. Koń był wyjątkowej urody i charakteru, biegał po obejściu, skubał kępki trawy i kochał swojego właściciela.
Pewnego dnia przyszli możni ze wsi i chcieli kupić od niego konia – Zapłacimy Ci tyle, że wybudujesz dom, kupisz jedzenie i ubranie i jeszcze Ci zostanie – powiedzieli. A człowiek odpowiedział – Jest jak jest, nie oceniam, zobaczymy co będzie jutro. Nie sprzedaję.
Następnego dnia nadeszła burza i koń przestraszył się piorunów, przeskoczył przez ogrodzenie i uciekł. I wtedy przyszli bogacze ze wsi i powiedzieli – Widzisz głupcze mogłeś mieć wszystko, a nie masz nic. A człowiek powiedział – Jest jak jest, nie oceniam, zobaczę co będzie jutro.

Strony: 1 2

Komentarze

Opublikowany w Blog | Możliwość komentowania Jest jak jest… została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Leżała w pokoju gościnnym zwinięta w embrion, otulona szczelnie kocem i obłożona poduszkami. Jak w kokonie. Chociaż na zewnątrz było…

28 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Złość!!!! Usiadła na fotelu nie zdejmując płaszcza i czapki. Wyglądała na wyczerpaną. Po policzkach płynęły jej łzy, rozmazując czarny tusz…

27 lipca, 2021
mgła
Mgła

Ciągle czegoś zapominał… Miał taką ciężką głowę, jak by ktoś mu założył czapkę w upalny dzień. Czuł, że cały czas…

30 czerwca, 2021
depresja
Nic jej się nie chciało

Nic jej się nie chciało. No, nic. Zupełnie. Trochę ją to denerwowało, bo znajomi ciągle coś robili. Zapisywali się na…

24 czerwca, 2021