Jak uporać się ze stresem? Skuteczne metody psychoterapii

Stres, czyli cichy zabójca… Stres, czyli twój największy wróg… Stres, stres, stres; słowo obecnie odmieniane przez wszelkie przypadki. Czai się nie tylko w pracy; napięte są także stosunki rodzinne, nieraz pełne ukrytych żali oraz pretensji relacje z przyjaciółmi. Na co dzień łatwo jest się pozbyć napięcia podczas fizycznej aktywności, oddając się swojemu hobby: czytaniu książek, oglądaniu filmów… Bywają jednak momenty, kiedy mimo odpoczynku drżenie rąk, kołatanie serca, nadmierne pocenie się, nerwowość i poczucie lęku, czyli objawy stresu, nie znikają. To znak, że pora sięgnąć po profesjonalną pomoc w postaci psychoterapii. Nie czekaj, aż stres cię przerośnie. Zacznij działać już dziś.

Powtarzane regularnie afirmacje przegonią lęki

„Jestem wartościowa”, „Świat jest piękny”, „W życiu spotyka mnie wiele dobra” to tylko niektóre przykłady afirmacji: krótkich zdań, mających wzbudzić pozytywne uczucia i działać na podświadomość. Powtarzaj je dwa razy dziennie do odbicia w lustrze, spisuj na kartce lub wyśpiewuj pod prysznicem, a szybko zauważysz jak nie tylko ty sama, ale i świat wokół ciebie się zmienia. Przeszłość przestaje mieć nad tobą kontrolę, zaczyna liczyć się tylko tu i teraz.

Spójrz w głąb siebie w trakcie medytacji, aby uwolnić się od stresu

Inną metodą pozbycia się stresu jest regularna medytacja. Pozwala uporządkować rozbiegane myśli i tym samym pozbyć się napięcia. Podczas krótkich sesji znikają zmartwienia i problemy, a my docieramy do najdalszych zakamarków naszej duszy. Dzięki temu nasze wnętrze, emocje i uczucia nie są już tajemnicą. Przeżywamy je świadomie.

Daj się… zahipnotyzować

Osobom, bezskutecznie próbującym różnych metod psychoterapii na pozbycie się stresu proponujemy prowadzoną przez specjalistów naszego Domu Pracy ze Stresem i Napięciem hipnozę. Dzięki hipnozie sugestywnej psycholog wprowadzi do podświadomości pacjenta pożądaną w terapii myśl. Podczas hipnozy relaksacyjnej świadomość doprowadzona zostaje do pełnego relaksu, przypominającego głęboki sen, podczas regresyjnej umysł wraca do wydarzeń z przeszłości. Hipnoza energetyczna natomiast pozwala na wprowadzenie pacjenta w stan zahipnotyzowania jedynie przy użyciu energii.

Sztuka jako potężny oręż w walce z napięciem

Gdy czujesz się zestresowany weź do ręki… pędzel. Nie lubisz rysować? Weź kawałek gliny! Od obrazów wolisz słowa? Sięgnij po pióro i ubierz swoje emocje oraz uczucia w zdania. W artterapii, czyli terapii poprzez sztukę, nie tyle liczy się narzędzie, ile cel. A celem jest właśnie pozbycie się stresu, skumulowanie dobrej energii oraz uwolnienie od prześladujących pacjenta myśli i napięć. To również doskonała metoda dotarcia do istoty oraz źródła problemu i narastającego stresu. Tworzone dzieła są bowiem omawiane przez naszych terapeutów razem z pacjentem, który często z zaskoczeniem odkrywa ich nowe znaczenia, o których nie myślał podczas ich komponowania.

Istnieje zatem wiele metod psychoterapii, pomocnych w walce ze stresem. To od ciebie w dużej mierze zależy, po którą z nich sięgniesz.

Komentarze

Opublikowany w Blog | Możliwość komentowania Jak uporać się ze stresem? Skuteczne metody psychoterapii została wyłączona

Możliwość komentowania została wyłączona.

Czytaj inne

Więcej artykułów z bloga

utrata miłości
Jak przeżyć utratę miłości

Leżała w pokoju gościnnym zwinięta w embrion, otulona szczelnie kocem i obłożona poduszkami. Jak w kokonie. Chociaż na zewnątrz było…

28 lipca, 2021
złość
Jak sobie radzić ze złością

Złość!!!! Usiadła na fotelu nie zdejmując płaszcza i czapki. Wyglądała na wyczerpaną. Po policzkach płynęły jej łzy, rozmazując czarny tusz…

27 lipca, 2021
mgła
Mgła

Ciągle czegoś zapominał… Miał taką ciężką głowę, jak by ktoś mu założył czapkę w upalny dzień. Czuł, że cały czas…

30 czerwca, 2021
depresja
Nic jej się nie chciało

Nic jej się nie chciało. No, nic. Zupełnie. Trochę ją to denerwowało, bo znajomi ciągle coś robili. Zapisywali się na…

24 czerwca, 2021